Jak přežít spolubydlení?
Pokud jste studentem nebo pracujícím, který žije ve městě sám bez rodiny a je v podnájmu v bytě, možná máte v bytě několik dalších lidí, kteří buď studují, nebo pracují. Ať už se jedná o studující nebo pracující, je vždy lepší, když si společně rozumí.
Ale co když společně v bytě žije i domácí bytu?
Někdy to nejde jinak, a kromě dalších spolubydlících bydlí v bytě i domácí, ať už muž nebo žena. Může být až velkým štěstím, pokud je domácí naprostý pohodář, který si hledí svého a nezasahuje do společného žití. Každý má přeci jen rád svůj vlastní klid.
Pan nebo paní bytu si rád dává pravidla, která by měl dodržovat i on. Má zkušenost s bytem v podnájmu není zrovna dvakrát skvělá. Pan domácí je schopný se vrátit kolem jedenácté hodiny a i po jeho pravidlu mít klid po desáté hodině, je značně hlučný.
To nemluvě o válce, která panuje, když se jedná o teplo v pokojích. Někteří z nás si přeci vystačí s teplotou pokoje kolem dvaceti dvou stupňů, ale zažila jsem, že v našem pokoji bylo i třicet dva.
Snadné triky pro přežití
Takže pokud v bytě, v kterém jste, se vám líbí, ale máte kolem sebe některé podněty, které vás nenechají chladnými, snažte se hledat něco, co vám pomůže přežít to nesnesitelné. Dobrá káva, četba oblíbené knihy, chození po nákupech či poslouchání hudby. Někdy může pomoct sledování okolí z oken nebo zaposlouchání se do zvuků kolem.
Pomocníkem je i jakákoliv činnost, která odvrátí vaše negativní myšlenky. Ať už se jedná o úklid nebo učení. Stejně naladěný spolubydlící může pomoct v boji proti negativním stránkám ubytování.
Čím více společných zájmů se spolubydlícím máte, tím více vám to bude klapat a budete si rozumět. Nebudou vám vadit společné večery a třeba brzy začnete plánovat i společné výlety.
Někteří domácí do svých bytů povolí i domácího mazlíčka, ten vám pomůže v takových chvílích odvrátit veškeré myšlenky a donutí vás se soustředit pouze na něj.